Parafia Św. Wojciecha w Przasnyszu

Aktualności

Posted by on 4:24 pm in Aktualności | 0 comments

Posted by on 4:22 pm in Aktualności | 0 comments

Trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie na Msze Świętą o godz. 18.00 po której następuje procesja Eucharystyczna. W najbliższy czwartek na zakończenie oktawy nastąpi poświęcenie wianków z kwitów i ziół. Zapraszamy!

Posted by on 4:19 pm in Aktualności | 0 comments

Oaza Dzieci Bożych na pielgrzymce do Gietrzwałdu odwiedziła Hutę Szkła. W Gietrzwałdzie modliliśmy się na miejscu objawień, przy źródełku pobłogosławiony przez Matkę Najświętszą i na Drodze Krzyżowej.

Posted by on 4:17 pm in Aktualności | 0 comments

Wczesnym rankiem wyruszyła spod przasnyskiej Fary, już po raz III, miedzyparafialna pielgrzymka ok. 50 mężczyzn na Jasną Górę włączając się w ogólnopolską akcję: „Mężczyźni u Tronu Królowej”. Temat tegorocznego spotkania –
„Powołani do męskości”.
W programie: uroczysta Eucharystia, męskie Uwielbienie, konferencje: abp. G. Rysia, abp. W. Depo, p.Jacka Pulikowskiego, M. Guzewicza, Apel Jasnogórski.

Posted by on 4:14 pm in Aktualności | 0 comments

Procesja Bożego Ciała 2019

Posted by on 4:11 pm in Aktualności | 0 comments

 

Siostra Joanna Feszak CP opuszcza Przasnysz i udaje się na inne miejsce pracy. Bardzo dziękujemy Siostrze Joannie za trud katechizacji w SP2 i wszelkie zaangażowanie w pracę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy wszelkich łask Bożych potrzebnych na nowej placówce i opieki Matki Bożej. Dziękujemy! Bóg zapłać!

Posted by on 4:09 pm in Aktualności | 0 comments

Gratulujemy wszystkim dzieciom, które tak gorliwie uczestniczyły przez cały rok w Mszach Świętych i nabożeństwach!

Posted by on 10:58 am in Aktualności | 0 comments

Posted by on 2:31 pm in Aktualności | 0 comments

 

BIURO PIELGRZYMKOWE KSIĘŻY MARIANÓW

MARIANUM TRAVEL

ul. Św. Bonifacego 9; 02-914 Warszawa

tel. 22-833-74-05; 22-651-90-29; 22- 833-32-33

e-mail: biuro@marianum.pl

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW UDAJĄCYCH SIĘ NA SŁOWACJĘ, DO AUSTRII I CZECH W TERMINIE 12-15 CZERWCA 2019

 1. Wyjazd z Przasnysza

Spotykamy się w środę, 12 czerwca 2019 r. o godz. 5.50 przed Kościołem św. Wojciecha przy ul. Św. Wojciecha 1b, gdzie podstawiony będzie autokar.

Wyjazd z Warszawy:

Spotkamy się w środę 12 czerwca o godz. 8.15 w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza przy Kościele Księży Marianów przy ul. Św. Bonifacego 9, gdzie odbędzie się Msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę. Po Mszy św. pakowanie bagaży do autokaru i wyjazd.

 1. Podczas pielgrzymki otrzymamy – zgodnie z programem – śniadania i obiadokolacje. Pierwszym posiłkiem będzie obiadokolacja w dniu 12 czerwca, a ostatnim śniadanie w dniu 15 czerwca w Pradze. Można wziąć z Polski prowiant pozwalający na przygotowanie kanapek.

 1. Będziemy mieszkać w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami. Wszędzie będą ręczniki.

 1. W krajach przez nas odwiedzanych o tej porze roku pogoda jest jak w Polsce. Należy zabrać ze sobą ubranie na ewentualną chłodniejszą pogodę – sweterek, polar, kurtkę. Prosimy zabrać parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy, nakrycie głowy, okulary oraz wygodne obuwie.

 1. Nie należy zabierać rzeczy zbędnych i wartościowych. Na swoje wydatki należy wziąć ze sobą EURO oraz korony czeskie. Ceny są wyższe niż w Polsce. Przypominamy o zabraniu dokumentu potwierdzającego tożsamość: dowód osobisty lub paszport.

 1. Kwotę 20 EURO, która uzupełnia koszt pielgrzymki, należy zabrać ze sobą, będzie ona zbierana w autokarze przez pilota grupy.

 1. Będziemy podróżować wygodnym, klimatyzowanym autokarem z polskimi kierowcami. W autokarze będzie można kupić kawę, herbatę oraz wodę za złotówki.

 1. Jeśli ktoś bierze lekarstwa – prosimy o zabranie niezbędnej ilości leków. Jeśli Państwo przebywali w szpitalu w okresie ostatnich 5 lat, proszę wziąć kserokopię wypisu ze szpitala.

 1. Każdy z Uczestników pielgrzymki będzie objęty ubezpieczeniem turystycznym – koszty leczenia (KL) do 20 tys. EUR, koszty ratownictwa medycznego – 6 tys. EUR oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15 tys. PLN.

 1. Warto dodatkowo zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ dostępną bezpłatnie po złożeniu wniosku do Wojewódzkiego Oddziału NFZ.

 1. Pilotem Państwa grupy będzie p. Rafał Jaworski (nr tel. do pilota tylko na czas pielgrzymki: + 48 661 43 70 43), natomiast opiekunem duchowym – ks. Andrzej Maciejewski.

 1. Wracamy do Warszawy / Przasnysza w sobotę 15 czerwca w godzinach wieczornych.

Życzymy udanej i owocnej pielgrzymki! Szczęść Boże!

Posted by on 3:02 pm in Aktualności | 0 comments