Parafia Św. Wojciecha w Przasnyszu

Aktualności

Posted by on 5:25 pm in Aktualności | 0 comments

Posted by on 2:16 pm in Aktualności | 0 comments

W niedzielę o godz. 16.00 mogliśmy uczestniczyć w przepięknym koncercie zespołu Moja Rodzina.

Posted by on 10:49 am in Aktualności | 0 comments

W najbliższą niedzielę 6 stycznia serdecznie zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek do pięknego Kościoła Farnego w Przasnyszu, zaraz po Orszaku Trzech Króli – godzina 16:00. Czekamy na Was!  Rzymskokatolicka parafia św. Wojciecha w Przasnyszu – Fara Przasnysz.

Posted by on 8:04 am in Aktualności | 0 comments

Posted by on 8:02 am in Aktualności | 0 comments

W Niedzielę Świętej Rodziny na każdej Mszy Świętej wszyscy małżonkowie obecni w kościele uczestniczą w uroczystym odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich. Tego dnia również wspólnota Domowego Kościoła przygotowuje na każdej Eucharystii oprawę liturgiczną. Chętnych do wstąpienia do tej wspólnoty rodzin zapraszamy do kontaktu z naszymi duszpasterzami.

Posted by on 3:31 pm in Aktualności | 0 comments

Przewodniczący Rady ds. Rodziny zachęca do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

W specjalnym liście zachęcającym do głębszego przeżycia Niedzieli Świętej Rodziny (30 grudnia) przypomniał on propozycję biskupów z 380. Zebrania Plenarnego KEP, aby ta niedziela była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

Autor/źródło: Pixabay, dozemode, licencja: CC0

Podczas 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski (Płock, 25-26 IX br.), biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz zachęcili do zorganizowania w parafiach odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Do tej propozycji nawiązał bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny w specjalnym liście. „Duszpasterstwo rodzin należy do priorytetów działalności zbawczej Kościoła i wymaga nieustannego wysiłku, by nie tylko solidnie przygotowywać do sakramentu małżeństwa, ale również towarzyszyć rodzinom w rozwoju ich miłości i wiary, a także pomóc w odkryciu ich miejsca w życiu parafii” – podkreślił bp Wiesław Śmigiel. (więcej…)

Posted by on 9:54 am in Aktualności | 0 comments

 

Posted by on 4:10 pm in Aktualności | 0 comments

Wczoraj uroczystą Pasterką rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia.  Niech nowonarodzone Dziecię Jezus przyniesie pokój i radość do naszych serc!

Posted by on 9:42 am in Aktualności | 0 comments

Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej życzymy  ks. Dariuszowi, który obchodzi swoje święto patronalne! Polecamy  solenizanta Waszej modlitwie!

Rekolekcje Adwentowe

Posted by on 9:37 am in Aktualności | 0 comments

Rekolekcje Adwentowe

W dniach 16-18 grudnia przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Adwentowe. Poprowadził je dla nas ks. dr Janusz Filarski – dyrektor domu księży emerytów w Płocku. Był to czas podążania wzorem Maryi, ks. Rekolekcjonista każdego dnia przedstawiał nam cnoty w jakich powinniśmy naśladować Matkę Bożą. Mamy nadzieję, że ten czas dobrze przygotował nasze serca na obchody świąt Bożego Narodzenia