Parafia Św. Wojciecha w Przasnyszu

Aktualności

Posted by on 4:52 pm in Aktualności | 0 comments

Zmiany wikariuszowskie w naszej parafii:

Ks. mgr Piotr Stasiński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie.

Ks. mgr Arkadiusz Czubakowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku.

Ks. mgr Ryszard Raczkowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu.

Ks. mgr Dariusz Roliński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu.

Posted by on 4:39 pm in Aktualności | 0 comments


15 sierpnia obchodziliśmy w Naszej Parafii odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kazania tego dnia głosił i Mszy Swiętej odpustowej przewodniczył wieloletni rektor Sankruarium Bożego Miłosierdzia w Płocku – ks. kan. Mieczysław Ochtyra. Na zakończenie Mszy zostały tradycyjnie poświęcone zioła i kwiaty – plon naszej ziemi. Uroczysta Suma zakończyła się procesją Eucharystyczną.

Posted by on 4:33 pm in Aktualności | 0 comments

We wtorek podczas Mszach Świętych o godz. 10.30 i 12.00 pożegnaliśmy s. Małgorzatę Żabińską ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża. Po sześciu latach pracy w naszym mieście Siostra przenosi się do pracy w Kutnie. Bóg zapłać za wielkie serce i ogrom pracy – zwłaszcza wśród dzieci – jakie Siostra włożyła w naszej parafii!

Posted by on 4:30 pm in Aktualności | 0 comments

W dniach od 6 do 14 sierpnia w naszej parafii odbywały się Apele Jasnogórskie związane z 36. Pieszą Pielgrzymką Płocką na Jasną Górę. W nabożeństwach uczestniczyło codziennie od 150 do 190 osób. Dziękujemy za piękny klimat modlitwy i zapraszamy w przyszłym roku na Apele, a przede wszystkim na pielgrzymi szlak.

Posted by on 3:58 pm in Aktualności | 0 comments

W ostatnią niedzielę na Mszy świętej o godz. 7.30 modliliśmy się wspólnie z harcerzami za dwie zmarłe tragicznie harcerki podczas obozu w miejscowości Suszek. Zmówmy dziś w ich intencji „wieczny odpoczynek” oraz prośmy o wsparcie i siły dla ich rodzin.

Posted by on 10:33 am in Aktualności | 0 comments

Dziś 140. rocznica rozpoczęcia objawień w Gietrzwałdzie

Maryja objawiła się Justynie Szafryńskiej 27 czerwca 1877 roku. Następnego dnia ujrzała Matkę Bożą również Barbara Samulowska. Objawienia trwały  do 16 września 1877 roku. (więcej…)