Parafia Św. Wojciecha w Przasnyszu

Aktualności

Posted by on 8:24 am in Aktualności | 0 comments

W odpowiedzi na kontrowersyjną okładkę „Wysokich Obcasów” z hasłem „Aborcja jest ok”, internauci stworzyli akcję o nazwie #AdopcjaJestOk.

Od kilku dni niecodzienna okładka magazynu „Wysokie Obcasy” jest obiektem ożywionych dyskusji internautów, gwiazd i polityków.

„Wysokie Obcasy” to weekendowy dodatek „Gazety Wyborczej”. W najnowszym numerze na różowym tle okładki widzimy trzy uśmiechnięte kobiety pozujące w koszulkach z napisem „Aborcja Jest Ok”.  W tytułowym materiale tzw. Aborcyjny Dream Team przekonuje, że „aborcja jest normalna” i „każdy kocha kogoś, kto miał aborcję”.

Ostre reakcje pro-life’owych i konserwatywnych środowisk były do przewidzenia. Redakcja WO nie spodziewała się chyba jednak aż tak dużej fali krytyki ze strony gwiazd i liberalnych dziennikarzy.

Fala krytyki

Agnieszka Gozdyra z Polsat News zarzuciła Aborcyjnemu Dream Team’owi infantylizację poważnej sprawy.

Kiedy chce się występować w imieniu większości, nie wolno używać języka skrajności. O tej zasadzie zapomniały @WysokieObcasypl występując z hasłem »aborcja jest ok«. Są kobiety, dla których jest. Dla większości ok jest wybór, nie sama aborcja – napisała dziennikarka.

Również Marta Gordziewicz z TVN24 nie szczędziła słów krytyki w stronę organizatorek akcji. „Zatrzęsło mną, gdy zobaczyłam tę okładkę z »aborcja jest ok«. A szlag mnie trafił, gdy wysłuchałam w Toku jednej z zaangażowanych w ten projekt. Pani twierdziła, że chodzi o kobiety. Otóż nie, akurat kobiety to ta pani ma gdzieś”.

Negatywne komentarze posypały się również ze strony „Gazety Wyborczej„.

„Ta okładka i tytuł jest głupi” – ocenił Paweł Wroński, dziennikarz działu krajowego. „Aborcja to nie temat na bluzkę. Nie da się jej sprowadzić do prostego hasła jak »papierosy są do dupy” – skomentowała sprawę Aleksandra Klich, zastępczyni redaktora naczelnego Wyborczej.

Internauci odpowiadają: #AdopcjaJestOk

W odpowiedzi na kontrowersyjną okładkę WO m.in. na stronie blogerów z Drużyny B pojawiła się informacja o akcji #AdopcjaJestOk. Na ich profilu można zobaczyć fotografię inspirowaną okładką WO. Na zdjęciu uśmiechnięta kobieta pozuje w koszulce z napisem „Adopcja jest OK”. Napis na różowym tle głosi: Oddając swoje dziecko do adopcji dajesz mu życie po raz drugi! Pro-woman, pro-life, pro-love”.

„Drużyna B wspiera kobiety. Również te nienarodzone! Kochamy życie po obu stronach brzucha” możemy przeczytać na facebookowym profilu blogerów.

Do akcji odniósł się Aborcyjny Dream Team. „Słówko komentarza od nas: adopcja jest ok! Tak samo jak aborcja:) jeśli jest to Twoja samodzielna decyzja i nikt Cię do niej nie przymusza, ani Ci jej nie zakazuje, to adopcja, zarówna jak aborcja są totalnie ok” – piszą

źródło: http://www.chcemybycrodzicami.pl/jest-odpowiedz-na-okladke-wysokich-obcasow-akcja-adopcjajestok/

Posted by on 4:09 pm in Aktualności | 0 comments

 

Rzecznik Episkopatu: aborcja naprawdę nie jest OK, to życie jest wartością  

– Aborcja naprawdę w żadnym przypadku nie jest OK. To życie jest wartością, szczególnie w jego początkowym etapie, gdy poczęty człowiek jest całkowicie bezbronny i potrzebuje szczególnej ochrony – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik.  (więcej…)

Posted by on 4:02 pm in Aktualności | 0 comments

14 lutego w Środę Popielcową o godz. 19.00 odbyło się przygotowane przez naszą młodzież nabożeństwo modlitewne o dar Pobożności. Była to okazja, aby poprzez adorację Najświętszego Sakramentu oraz wsłuchanie się w teksty rozważań jeszcze lepiej wejść w przeżywanie Wielkiego Postu.

Posted by on 3:58 pm in Aktualności | 0 comments

14 lutego 2018 – Środa popielcowa. Początek Wielkiego Postu.

Posted by on 7:36 pm in Aktualności | 0 comments

14 lutego – w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Jest to wyjątkowy czas dla każdego katolika, który ma przygotować do właściwego przeżycia świąt Wielkanocnych.

Msze Święte w naszym kościele (z posypaniem głów popiołem) o godzinach 7.00; 9.00 i 18.00 oraz nabożeństwo o Dar Pobożności o godzinie 19.00.

Przypominamy, że w Środę Popielcową (oraz w Wielki Piątek) obowiązuje post ścisły.
Osoby od 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia powinny ograniczyć się w ciągu tego dnia do jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych (osoby chore oraz kobiety w ciąży, którym post mógłby zaszkodzić są z niego zwolnione bez względu na wiek).
Jednocześnie tak jak w każdy piątek roku tak i w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla wszystkich katolików powyżej 14 roku życia (bez górnej granicy).

Posted by on 5:25 pm in Aktualności | 0 comments

 

Msza Święta w intencji chorych, personelu medycznego i wszystkich opiekujących się chorymi, która odbyła się w naszej kaplicy szpitalnej z okazji Dnia Chorego.

Posted by on 11:10 am in Aktualności | 0 comments

Zapraszam w imieniu swoim i młodzieży na nabożeństwo, które obędzie się w Środę Popielcową (14 lutego) o godz. 19.00 w Farze

Posted by on 6:22 pm in Aktualności | 0 comments

12 lutego comiesięczne spotkanie z Ojcami Kapucynami z OAT w Zakroczymiu zapraszamy!

Posted by on 5:31 pm in Aktualności | 0 comments

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii Księdza Profesora Andrzeja Rojewskiego – wieloletniego wykładowcę liturgiki w naszym Płockim Seminarium. Ksiądz Profesor przez całą niedzielę głosi kazania w naszym kościele.

Posted by on 3:07 pm in Aktualności | 0 comments