Parafia Św. Wojciecha w Przasnyszu

Aktualności

Posted by on 7:03 pm in Aktualności | 0 comments

Nie wybrano pliku wideo

20 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym kościele uroczyście rozpoczęliśmy peregrynację relikwii św. Stanisława Kostki w Dekanacie Przasnyskim. Dziękujemy za obecność i oprawę Mszy Świętej wszystkim księżom z dekanatu, Oazie Dzieci Bożych, Harcerzom ZHP w Przasnyszu, Ministrantom oraz młodzieży. Zakończenie peregrynacji odbędzie się 27 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 16.00 w parafii Węgra.

Posted by on 8:21 am in Aktualności | 0 comments

Posted by on 8:21 am in Aktualności | 0 comments

W niedzilę przed każdą Mszą Święta czytamy fragmenty Pisma Świętego z listu do Rzymian. Związane jest to z rozpoczynającym się 10. tygodniem biblijnym oraz 2. ogólnopolskim czytaniem Pisma Świętego. Zachęcamy do lektury Biblii!

Posted by on 8:19 am in Aktualności | 0 comments

Grupa kandydatów do bierzmowania z naszej parafii wraz z ks. Dariuszem uczestniczyła  w specjalnych rekolekcjach przed przyjęciem tego sakramentu. Pamiętajmy o modlitwie za naszą młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

Posted by on 8:17 am in Aktualności | 0 comments

10 kwietnia nasza parafialna Oaza Dzieci Bożych świętowała swoją 4 rocznicę istnienia w naszej wspólnocie. Dziękujemy serdecznie Paniom prowadzącym grupę, które wkładają w nią całe swoje serce oraz ogromną ilość czasu: Pani Aldonie oraz Pani Jolancie. Brawa dla wszystkich dzieci, które ochoczo uczestniczą w spotkaniach.
Jak to na urodzinach było dużo radości i nie zabrakło również tortu, za który serdecznie dziękujemy Pani Monice. Nasza Oaza wciąż się powiększa i jest już 17-ro Dzieci Bożych – zapraszamy rownież kolejne chętne dzieci do uczestnictwa w tej grupie. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji poczęstunku.

Posted by on 5:41 pm in Aktualności | 0 comments

Dziś swoje święto patronalne obchodzi ks. Ryszard Raczkowski. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 modliliśmy się o Boże Błogosławieństwo dla solenizanta. Parafianie na zakończenie Eucharystii złożyli również życzenia. Pamiętajmy – zwłaszcza w dniu dzisiejszym – o modlitwie za ks. Ryszarda.

Posted by on 4:41 pm in Aktualności | 0 comments

W Wielką Sobotę Kościół nie sprawuje żadnych nabożeństw. Wierni przychodzą jednak do kościoła, aby adorować Jezusa w grobie oraz poświęcić pokarmy na stół Wielkanocny. Pamiętajmy jednak, że o godz. 20.00 sprawowana jest najważniejsza Msza Święta w ciągu roku – Wigilia Paschalna (jest ona sprawowana po zmroku, jako pierwsza Msza niedzielna). Wtedy to uroczyście świętujemy zmartwychwstanie Jezusa – pamiętajmy, że jest to najważniejszy moment świąt i nie ograniczajmy się jedynie do sobotniego odwiedzenia kościoła ze święconką.

Posted by on 4:40 pm in Aktualności | 0 comments

Wielki Piątek to czas kiedy w kościele nie sprawuje się Mszy Świętej, natomiast odbywa się liturgia Męki Pańskiej połączona z adoracją krzyża. Na zakończenie tej liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do symbolicznego grobu.

Posted by on 4:38 pm in Aktualności | 0 comments

W Wielki Czwartek 9 kandydatów do grona liturgicznej służby ołtarza po raz pierwszy założyło komże i zostali oni oficjalnie włączeni do grona ministrantów. Życzymy im wytrwałości i gorliwości w tej pięknej posłudze.

Posted by on 4:37 pm in Aktualności | 0 comments

Na zakończenie Wielkiego Czwartku – w dniu kiedy wspominamy ustanowienie Eucharystii, a wraz z nią Sakramentu Kapłaństwa życzymy naszym duszpasterzom: Księdzu Proboszczowi, Księżom Seniorom oraz Wikariuszom wielu łask Bożych oraz błogosławieństwa na dalsze lata posługi kapłańskiej. Plurimos annos!!!