Parafia Św. Wojciecha w Przasnyszu

Aktualności

Posted by on 10:33 am in Aktualności | 0 comments

Dziś 140. rocznica rozpoczęcia objawień w Gietrzwałdzie

Maryja objawiła się Justynie Szafryńskiej 27 czerwca 1877 roku. Następnego dnia ujrzała Matkę Bożą również Barbara Samulowska. Objawienia trwały  do 16 września 1877 roku. (więcej…)

Posted by on 8:17 am in Aktualności | 0 comments

Zakończyliśmy dziś tradycyjną oktawę Bożego Ciała. Tradycyjnie na jej zakończenie nastąpiło poświęcenie wianków, które są sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory. Dziękujemy wszystkim, którzy przez wszystkie 8 dni uczestniczyli we Mszy Świętej i Procesji Eucharystycznej – zwłaszcza całej asyście procesyjnej: noszącym feletrony, figurę Matki Bożej, ministrantom oraz bielankom oraz paniom, które je przygotowały. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Posted by on 8:24 am in Aktualności | 0 comments

Dziś w naszej parafii tzw. Niedziela Radiowa. Gościmy przez cały dzień Katolickie Radio Diecezji Płockiej (KRDP FM). Dyrektor radia – ks. Krzysztof Jończyk głosi Słowo Boże na wszystkich Mszach Świętych. O godz. 18.00 odbędzie się transmisja Eucharystii w radiu – 103,9 FM. Zapraszamy na Mszę i zachęcamy do słuchania.

Posted by on 4:08 pm in Aktualności | 0 comments

Jak co roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wyruszyliśmy na procesje Eucharystyczną ulicami naszego miasta. Tegoroczna procesja wyruszyła z parafii Ojców Pasjonistów i zakończyła się przy naszym kościele. Dziękujemy wszystkim za udział oraz za pomoc w przygotowaniu ołtarzy (2 ołtarze na terenie naszej parafii przygotowały Akcja Katolicka i Domowy Kościół – rejon Przasnysz).

Posted by on 8:08 pm in Aktualności | 0 comments

Dziś (11 czerwca) gościmy w naszej wspólnocie parafialnej państwa Joannę i Norberta Dawidczyków z Ostrołęki. Głoszą oni nauki małżeńskie w ramach kazań na dzisiejszych Mszach Świętych. Można rownież nabyć książkę ich autorstwa zatytułowaną „Bigos małżeński. Jak się dogadać w małżeństwie?”. Wczoraj prowadzili oni również warsztaty dla małżeństw z dialogu małżeńskiego.

Posted by on 8:07 pm in Aktualności | 0 comments

10 czerwca gościliśmy w naszej parafii Domowy Kościół Diecezji Płockiej. W spotkaniu uczestniczyło około 100 małżeństw należących do wspólnoty w Diecezji Płockiej. Uczestnicy spotkania po prezentacji swoich rejonów wysłuchali konferencji, którą wygłosił ks. Andrzej Pieńdyk (moderator diecezjalny DK), a następnie uczestniczyli w Eucharystii – oprawę muzyczną w jej czasie sprawowała nowopowstała diakonia muzyczna DK w naszej diecezji. Na spotkaniu obecny był również moderator krajowy DK – ks. Tomasz Opaliński. Spotkanie zakończyło się wspólną agapą. W czasie spotkania odbył się również tzw. krąg diecezjalny w czasie, którego wybierano nową Parę Diecezjalną – zastąpi ona (po akceptacji Księdza Biskupa) dotychczasową parę pochodzącą z Przasnysza – państwa Irenę i Andrzeja Dołęgów. Każde małżeństwo otrzymało jako pamiątkę dziesiejszego spotkania upominek w postaci słoiczka ze Słowem Bożym. Dziękujemy Domowemu Kościołowi Diecezji Połockiej za obecność w naszej parafii. Zachęcamy również wszystkich do modlitwy za rodziny. Mamy też nadzieję, że pojawią się nowe małżeństwa, które zechcą wstąpić do wspólnoty Domowego Kościoła w Przasnyszu – ZAPRASZAMY!

Posted by on 4:47 pm in Aktualności | 0 comments

W ostatnią Niedzielę – 4 czerwca – nasz parafianin ks. Paweł Szczepański SDB odprawił w naszym kościele Mszę Prymicyjną. W Eucharystii uczestniczyli jego przyjaciele ze zgromadzenia Towarzystwa św. Franciszka Salezego (potocznie nazywanych Salezjanami), rodzina, sąsiedzi, znajomi oraz wielu parafian i gości. Na początku nastąpiło uroczyste przywitanie Prymicjanta, następnie odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem ks. Pawła zakończona jego błogosławieństwem udzielonym indywidualnie każdemu z uczestników. Na nowej drodze kapłańskiego życia życzymy ks. Pawłowi wielu łask Bożych oraz wytrwałości. Liczymy również, że znajdą się kolejne osoby z naszej parafii, które podążą tak jak ks. Prymicjant drogą zakonną lub kapłaństwa.

Posted by on 10:33 am in Aktualności | 0 comments

Posted by on 10:32 am in Aktualności | 0 comments

Nasi parafianie uczestniczą dziś w XXI Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Hasło tegorocznego spotkania to „Idź i kochaj”. Polecamy się modlitwie młodych z naszej parafii oraz życzymy im owocnego spotkania i bezpiecznej podróży.

Posted by on 6:11 pm in Aktualności | 0 comments

W najbliższą niedzielę nasz parafianin, ks. Paweł Szczepański SDB odprawi w naszym kościele swoją Mszę Prymicyjną. Ks. Paweł przyjął świecenia kapłańskie 27 maja 2017r w Parafii pw św Rafała Kalinowskiego w Ełku  z rąk ks. biskupa Jerzego Mazura. Msza Prymicyjna odbędzie się 4 czerwca o godzinie 12.00. Zapraszamy wszystkich parafian na tę Eucharystię, która zakończy się uroczystym błogosławieństwem prymicyjnym każdego z obecnych.