Parafia Św. Wojciecha w Przasnyszu

Filadelfia

IMG_0077Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Uzależnionym i Ich Rodzinom ,,FILADELFIA” erygował Biskup Płocki Zygmunt Kamiński 24.05.1995 r.  Siedzibą Stowarzyszenia było miasto Ciechanów, a obecnie miasto Drobin, terenem działania Stowarzyszenia jest Diecezja Płocka. Asystentem kościelnym został Ks. Zbigniew Kaniecki – Sekretarz Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Komisji Episkopatu Polski. W dniu 17.11.1995 r. powołano Koło Parafialne Katolickiego Stowarzyszenia ,,FILADELFIA” przy parafii św. Wojciecha w Przasnyszu. Działamy w oparciu o statut Stowarzyszenia. Głównym punktem programu działania naszego koła jest niesienie wszelkiego rodzaju pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom. Poprzez nasze działania chcemy pokazać wartości chrześcijańskie, wnieść w życie ludzi uzależnionych i ich rodzin pozytywne światło, światło Boże, promujemy wartości katolickie. Spotkania organizowane przez nasze koło, mają pokazywać, że wszyscy ludzie nawet ci po ,,przejściach” mogą być przedsiębiorczy, dążyć do sukcesu, cieszyć się życiem, realizować swoje marzenia a dobra zabawa to coś wspaniałego, jeśli tylko będziemy kierować się dobrymi wartościami. Spotkania nasze pokazują jak budować właściwe relacje z drugim człowiekiem i wzmacniać więzi osobowe. Poprzez nasze świadectwo, pokazujemy przykłady odpowiedzialnego i zdrowego stylu życia. Współpracujemy z Zrzeszeniem Klubu Abstynenta ,,ORLIK”, z grupami AA istniejącymi na terenie naszego miasta, z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, z Poradnią  Leczenia Uzależnień, z Ośrodkiem Leczenia Uzależnień.

By zrealizować te wszystkie nasze działania, organizujemy katechezy audiowizualne, spotkania modlitewne, rekolekcje dla ludzi uzależnionych i ich rodzin- Ośrodek Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu , pielgrzymki autokarowe do Częstochowy i do Lichenia, spotkania opłatkowe i paczki ze słodyczami dla dzieci z rodzin uzależnionych. Mocną stroną naszej działalności jest modlitwa za ludzi uzależnionych. W każdą środę przed wieczorową Mszą św. odmawiamy różaniec w intencji trzeźwości, w ostatnią sobotę miesiąca  w kaplicy szpitalnej odprawiana jest Msza św. Nasze spotkania formacyjne odbywają się w trzecią niedzielę miesiąca o godz.17.00 w salce na plebanii przy kościele farnym. Opiekunem naszego koła jest ks. Piotr Radwański.

Pomimo ogromnego problemu istniejącego w naszym mieście- duża liczba ludzi uzależnionych- zainteresowanie i chęć działania w naszym Stowarzyszeniu jest niewielka. Serdecznie zapraszamy do pracy na rzecz trzeźwości w Katolickim Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Uzależnionym i Ich Rodzinom ,,FILADELFIA”.
Kontakt- 695993837.