Parafia Św. Wojciecha w Przasnyszu

P O D Z I Ę K O W A N I E
Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy w postawie odpowiedzialności przyszli we wtorek o godz. 19.00 przed Farę. Przywiodła Was obawa, że w mieście św. Stanisława powtórzą się znane z innych miast dewastacje i dojdzie do profanacji naszej prastarej przasnyskiej Fary przez wulgarny tłum. Przyszliście, aby modlić się modlitwą różańcową i wzywać wsparcie Królowej Różańca. Przyszliście ze wszystkich parafii Przasnysza, aby mężnie bronić tego świętego miejsca i pokazać Waszą troskę o Kościół. Bóg Wam zapłać!
Zachęcam Was i wszystkich parafian, którzy kochacie Jezusowy Kościół, abyście trwali dalej na modlitwie do Boga:
– za wszystkich obrońców życia pamiętając nauczanie św. Jana Pawła II, który „zawsze wzywał do szczególnej miłości wobec słabych i bezbronnych, i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci”. Słowa te wpisują się w nieustanne wołanie Kościoła o ochronę, także prawną, życia każdego człowieka, również nienarodzonego, zgodnie z przykazaniem „Nie zabijaj”. Obyśmy umieli wszyscy dostrzec „Prawa Dziecka”, nie tylko swoje.
– „aby obudził w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych, i dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości”( papież Franciszek do Polaków). Spotkałem w Przasnyszu tylu wspaniałych Rodziców i Dziadków, którzy z wielką miłością troszczą się o swoje chore dzieci. Spotkałem tylu wspaniałych nauczycieli i Stowarzyszenia, które zabiegają o rozwój i kształcenie chorych dzieci i młodzieży. Należy się im, i ich chorym dzieciom, najwyższy szacunek i wsparcie.
– o opamiętanie dla wszystkich, którzy deprawują innych, dokonują profanacji miejsc świętych, przerywają liturgię świętą i się jeszcze tym szczycą.
– módlmy się także za młodzież i wszystkich naszych młodych parafian, aby odkryli w życiu wzniosłe ideały, odrzucili wulgarny język i wulgarne zachowania mając przed oczyma postać św. Stanisława – Patrona młodzieży. Módlmy się za ich rodziców i dziadków.
Niech Pan Jezus, za wstawiennictwem Królowej Polski i Królowej Różańca Świętego, św. Stanisława Kostki- Patrona Miasta i św. Wojciecha, uwolni nas od wszelkiego zamętu, da nam pokój społeczny i uwolni nas od pandemii.
Ks. Proboszcz

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *