Parafia Św. Wojciecha w Przasnyszu

Episkopat odpowiada na prośbę papieża ws. koronawirusa .

O modlitwę w południe w środę 25 marca w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne i za zmarłych prosi przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. Jest to odpowiedź na prośbę papieża Franciszka, który w minioną niedzielę apelował o modlitwę w południe tego dnia.
W przekazanym przez Biuro Prasowe KEP komunikacie abp Gądecki zaprasza, aby w środę 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 12.00 we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi i kapłani odmówili „Anioł Pański”, „Ojcze nasz” i trzy razy „Zdrowaś Maryjo” w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne i za zmarłych. Prosi również, aby tego dnia, o godz.12.00 we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony.
Apel papieża

Po modlitwie Anioł Pański w niedzielę Franciszek w związku z pandemią koronawirusa wystąpił z apelem do wszystkich głów Kościołów chrześcijańskich i przywódców wszystkich chrześcijańskich wspólnot: „Zapraszam wszystkich do zmówienia modlitwy Ojcze Nasz w południe we środę 25 marca. Wszyscy razem”. Powiedział, że na pandemię koronawirusa trzeba odpowiedzieć pandemią modlitwy, współczucia i czułości, szczególnie wobec samotnych i słabych.

Duchowa łączność w domach

Abp Gądecki poinformował też, że przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) kard. Angelo Bagnasco prosi, aby tego dnia odmówić również jeszcze jedną modlitwę.
„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie, szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko Chorych i Matko Nadziei, módl się za nami!” – brzmi modlitwa.

Przewodniczący KEP zachęca również wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *