Parafia Św. Wojciecha w Przasnyszu

 

BIURO PIELGRZYMKOWE KSIĘŻY MARIANÓW

MARIANUM TRAVEL

ul. Św. Bonifacego 9; 02-914 Warszawa

tel. 22-833-74-05; 22-651-90-29; 22- 833-32-33

e-mail: biuro@marianum.pl

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW UDAJĄCYCH SIĘ NA SŁOWACJĘ, DO AUSTRII I CZECH W TERMINIE 12-15 CZERWCA 2019

 1. Wyjazd z Przasnysza

Spotykamy się w środę, 12 czerwca 2019 r. o godz. 5.50 przed Kościołem św. Wojciecha przy ul. Św. Wojciecha 1b, gdzie podstawiony będzie autokar.

Wyjazd z Warszawy:

Spotkamy się w środę 12 czerwca o godz. 8.15 w kaplicy bł. Jerzego Matulewicza przy Kościele Księży Marianów przy ul. Św. Bonifacego 9, gdzie odbędzie się Msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę. Po Mszy św. pakowanie bagaży do autokaru i wyjazd.

 1. Podczas pielgrzymki otrzymamy – zgodnie z programem – śniadania i obiadokolacje. Pierwszym posiłkiem będzie obiadokolacja w dniu 12 czerwca, a ostatnim śniadanie w dniu 15 czerwca w Pradze. Można wziąć z Polski prowiant pozwalający na przygotowanie kanapek.

 1. Będziemy mieszkać w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami. Wszędzie będą ręczniki.

 1. W krajach przez nas odwiedzanych o tej porze roku pogoda jest jak w Polsce. Należy zabrać ze sobą ubranie na ewentualną chłodniejszą pogodę – sweterek, polar, kurtkę. Prosimy zabrać parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy, nakrycie głowy, okulary oraz wygodne obuwie.

 1. Nie należy zabierać rzeczy zbędnych i wartościowych. Na swoje wydatki należy wziąć ze sobą EURO oraz korony czeskie. Ceny są wyższe niż w Polsce. Przypominamy o zabraniu dokumentu potwierdzającego tożsamość: dowód osobisty lub paszport.

 1. Kwotę 20 EURO, która uzupełnia koszt pielgrzymki, należy zabrać ze sobą, będzie ona zbierana w autokarze przez pilota grupy.

 1. Będziemy podróżować wygodnym, klimatyzowanym autokarem z polskimi kierowcami. W autokarze będzie można kupić kawę, herbatę oraz wodę za złotówki.

 1. Jeśli ktoś bierze lekarstwa – prosimy o zabranie niezbędnej ilości leków. Jeśli Państwo przebywali w szpitalu w okresie ostatnich 5 lat, proszę wziąć kserokopię wypisu ze szpitala.

 1. Każdy z Uczestników pielgrzymki będzie objęty ubezpieczeniem turystycznym – koszty leczenia (KL) do 20 tys. EUR, koszty ratownictwa medycznego – 6 tys. EUR oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15 tys. PLN.

 1. Warto dodatkowo zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ dostępną bezpłatnie po złożeniu wniosku do Wojewódzkiego Oddziału NFZ.

 1. Pilotem Państwa grupy będzie p. Rafał Jaworski (nr tel. do pilota tylko na czas pielgrzymki: + 48 661 43 70 43), natomiast opiekunem duchowym – ks. Andrzej Maciejewski.

 1. Wracamy do Warszawy / Przasnysza w sobotę 15 czerwca w godzinach wieczornych.

Życzymy udanej i owocnej pielgrzymki! Szczęść Boże!

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *