Parafia Św. Wojciecha w Przasnyszu

Kochani, Pasterka w naszej parafii odbędzie się 24 grudnia o godz. 22.00, nie jest to jednak Msza Święta Niedzielna – jest to Msza sprawowana z formularza z uroczystości Bożego Narodzenia! W niedzielę (w naszej parafii 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00) trzeba jak zawsze iść do kościoła.
Przypominamy, że każdy katolik zobowiązany jest „w niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych”. Do zobaczenia jutro w kościele na niedzielnej Mszy Świętej 😉

Poniżej artykuł mówiący szerzej o tej kwestii i kilku innych związanych z Wigilią Bożego Narodzenia (np. czy obowiązuje wtedy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).

http://www.pch24.pl/czy-w-wigilie-trzeba-isc-do-kosciola–tegoroczny-uklad-dni-swiatecznych-wymaga-wyjasnien,56989,i.html

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *