Parafia Św. Wojciecha w Przasnyszu

ODPUST KU CZCI PATRONA MIASTA- ŚW. STANISŁAWA KOSTKI

W niedzielę- 17 września 2023 roku, w dzień Odpustu ku czci Świętego Stanisława Kostki- patrona dzieci i młodzieży, patrona naszego miasta, naszej diecezji i Polski- w naszej Farze, zebrali się mieszkańcy Przasnysza, aby wspólnie z Władzami miasta, dziękować Bogu za naszego przewodnika i orędownika na drodze do świętości. Tradycyjnie o godz. 12:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św., którą koncelebrowali ks. prał. dr Andrzej Maciejewski- proboszcz Parafii Św. Wojciecha oraz ojciec Wiesław Wiśniewski – proboszcz Parafii Św. Stanisława Kostki, który wygłosił również homilię. Podczas Mszy Św., wszyscy zebrani przasnyszanie prosili Boga, za wstawiennictwem Św. Stanisława Kostki, o łaskę wytrwania na drodze do zbawienia oraz pomyślności i ochronę od wszelkich niebezpieczeństw. Na zakończenie całej uroczystości wybrane delegacje ( przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, instytucji, przasnyskich szkół, i przedszkoli oraz stowarzyszeń) złożyły kwiaty przy Pomniku św. Stanisława Kostki, znajdującym się w Parku Miejskim.

Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przebieg tej bardzo ważnej dla naszego miasta uroczystości.

Niech św. Stanisław Kostka wyprasza potrzebne łaski dla całej społeczności Przasnysza.